יזכור

 לזכרם של בני משפחתנו אשר נרצחו ע"י הנאצים 

דפי עדות ביד ושם לזכרם של קרבנות הנאצים הי"ד

קרוטמן אהרון-הירש : נולד ברייביץ ב 1883. נישא לחנה-שיינדל זיגלבוים אשר נפטרה ב 17 ליוני 1923. נישא שנית לטובה קרוגר אשר יחד עימה ו 4 ילדיהם, נרצחו בטבח שאירע בקוול, ונקברו בקבר אחים ביער סמוך לעיר ב 1942-1943

קרוטמן טובה (קרוגר) - נולדה בשצק (פולין) ב- 1898 . ב 1925 לערך,  נישאה לאהרון-הירש קרוטמן. עברו לגור בקוול, ושם יחד עם ילדיהם, נרצחו בטבח מחוץ לעיר ונקברו בקבר אחים ביער בסמוך לעיר.

 

קרוטמן ועלוול (זאב) - בנם של אהרון-הירש וטובה, נולד ב 1926 ברייביץ, לובלין, פולין. נרצח יחד עם הוריו ואחיו בקוול ב1942-3 ונקבר בקבר אחים ביער מחוץ לעיר

 

קרוטמן פרידה - בתם של אהרון-הירש וטובה. נולדה ב - 1929 בליובומל, פולין. נרצחה בקוול יחד עם הוריה ואחיה. נקברו בקבר אחים ביער הסמוך יחד עם כ- 10 אלפים אחרים.

 

קרוטמן לייב -  בנם של אהרון-הירש וטובה. נולד ב 1932 בליובומל, פולין. נרצח יחד עם הוריו ואחיו בקוול ב1942-3 ונקבר בקבר אחים ביער מחוץ לעיר יחד עם עוד כ 10 אלף נרצחים.

 

קרוטמן סוניה - בתם של אהרון-הירש וטובה. נולדה ב - 1937 בליובומל, פולין. נרצחה בקוול יחד עם הוריה ואחיה. נקברו בקבר אחים ביער הסמוך יחד עם כ- 10 אלפים אחרים.

 

קרוטמן טולה -  נולדה ב 1910 לערך בפיוטראקוב, פולין. נישאה ליהושע קרוטמן (בנם של אהרון הירש וחנה-שיינדל) .  נרצחה יחד עם בנה בן השנתיים - אברהם. מקום קבורתם לא נודע.

 

קרוטמן אברהם  - בנם של יהושע וטולה. נולד ב 21.4.1941 בפיוטרקוב, פולין. נרצח טרם מלאו לו שנתיים,  ע"י הנאצים בפיאטריקוב  יחד עם אימו טולה.  (1943). מקום קבורתו אינו ידוע.

 קרוטמן אברהם - בנם של אהרון הירש וחנה-שיינגל (זיגלבוים) , נולד ברייביץ ( ליד חלם) ב 1910. עבד כאופה במאפיית אביו, ובשנותיו האחרונות עבד כצלם יחד עם אחיו יהושע. בעת פלישת הנאצים, התגורר בפיאטריקוב טריבונאלסקי. בפרוץ המלחמה בפולין, ברח עם רבים אחרים ובדרך - נהרגו כולם בהפצצת הגרמנים. נקבר בסוליאום לצד הדרך בקבר אחים יחד עם כ 2000 הרוגים נוספים.

קרוטמן חייקה -  (עלענט) - אשתו של אברהם. נולדה בטארנוב (פולין) ב  1914. נהרגה יחד עם בעלה (אברהם) בהפצצת הגרמנים בעת שברחו כפליטים מפיאטריקוב (פולין)

קרוטמן מנדל - בנם של אהרון הירש וחנה-שיינדל. נולד ב 1912 ברייביץ (ליד חלם) , פולין. התגורר בסוסנוביץ בעת פלישת הנאצים לפולין. ברח משם והצטרף לצבא האדום. נהרג בקרבות מול הגרמנים בשנת 1941. מקום קבורתו  אינו ידוע.

קרוטמן בלה - בתם של אהרון-הירש וחנה-שיינדל. נולדה ב 1919 ברייביץ. התגוררה בססנוביץ , ולאחר הפלישה הגרמנית ברחה ללמברג. שם נתפסה ונרצחה. מקום קברה לא נודע.

זיגלבוים שמואל - בנם של בוניי זיגלבוים ורבקה רחל (שפירא) . נולד ב 1890 לערך  ברייביץ , פולין. התגורר בבורביצה (כפר סמוך לרייביץ). נרצח יחד עם כל בני משפחתו (אשתו וילדיהם)

 

זיגלבוים חיה - אשתו של שמואל. נולדה ב 1890 לערך ברייביץ, פולין. יחד עם בעלה וילדיה התגוררו בבורוביץ  (ליד רייביץ) . כולם נרצחו ע"יהנאצים.

 

זיגלבוים אברהם - בנם של שמואל וחיה. נולד ב 1910 בבורוביץ ( ליד רייביץ)

 

זיגלבוים  (שמה לא ידוע) - בתו של אברהם (נכדתו של שמואל) . נולדה בבורוביץ ב 1936 לערך. נרצחה באכזריות לעיני הוריה בהיותה בת 4 לערך, כאשר חייל גרמני שיחק איתה והציע לה סוכריה. כאשר ניגשה אלייו, החזיקה על ידיו וירה לתוך פיה. הי"ד

 

זיגלבוים אסתר - בתם של שמואל וחיה. נולדה ב 1914 ברייביץ, פולין. התגוררה עם משפחתה בבורוביץ. נרצחה יחד עם כל בני משפחתה.

 

זיגלבוים חנה - בתם של שמואל וחיה. נולדה ב 1916 ברייביץ. נרצחה עם כל בני משפחתה בבורוביץ, פולין.

 

זיגלבוים יהושע - בנם של שמואל וחיה. נולד ב 1926 בבורוביץ (ליד רייביץ) , פולין.  נרצח עם כל בני משפחתו.

 

זיגלבוים שמעון - בנם של בוניע ורבקה-רחל (שפירא). נולד ב 1902 ברייביץ, פולין.

 

ניסנבאום פריד'לה (זיגלבוים) - בתו של שמואל (אחיו של בוניי). נולדה בחלם ב 12 לנובמבר 1901 . נישאה לאברהם-חיים ניסנבאום. לאחר פלישת הנאצים לפולין, ברחו עם בתם היחידה (ליליאן) לפריז. לאחר כבוש צרפת, הוחבאה ליליאן בבתי נוצרים ( היתה בת 6) , אמה - פרידה, נשלחה לאושוויץ ושם נרצחה. ליליאן בתה, החיה כיום בלונדון, הינה ככל הנראה השריד היחיד והאחרון מכל 7 ילדיו של שמואל (בנו של אברימל).

 
   

 

 
   

 

 

חזרה לראש הדף

דף זה עדיין בבניה. לצערנו - הרשימה ארוכה, ואיסוף הנתונים הינו אינסופי.


Back To Hebrew Menu Main English Page The Site Map

דף זה עודכן לאחרונה 29/05/05  ע"י ברוך קרוטמן