ברוכים הבאים    לגלריית הצילום    

הצילום והצלמים במשפחה

מאז תחילת המאה ה-20 עסקו רבים מבני משפחתנו באמנות הצילום שלמעשה היוותה גם את אומנותם. האחים אברהם, יהושע מנדל ועקיבא קרוטמן, וכן שמואל בוכשטיין,  שלחו כולם את ידם באומנות הצילום, שבתקופות מסויימות היוותה לחלקם מקור פרנסה, ולחלקם "הכנסה נוספת".  זכורים לי היטב הסיפורים על יהושע שנדד בעיירות השונות בפולין , צילם ומכר את התמונות. בתקופות צעירותו סייע בידיו עקיבא, אשר שימש בתחילה כ"נושא כליו" ובשנים מאוחרות יותר, בגרמניה שלאחר המלחמה, עסקו שניהם יחד עם שמואל, בצילום והסתייעו בדובקה וחנה קרוטמן, בפיתוח, הדפסה  ובמכירת התמונות למצולמים.

עם עלייתם ארצה, יהושע הפך לצלם מקצועי, כשפתח את חנותו הראשונה בארץ בראשל"צ ( משנת 1948 ) במקום שלימים הפך להיות "פוטו ראשון" במדרחוב רוטשילד בראשל"צ. לאחר מכן פתח חנות צילום בירושלים, ולבסוף השתקע בדימונה, שם פתח חנות ענקית הכוללת מעבדת פיתוח צבע, בימים שעדיין מקובל היה לשלוח את התמונות לפיתוח בתל-אביב ולקבלם כעבור כשבוע ויותר.

עקיבא, המשיך לצלם עם עלייתו ארצה, עיסוק שבהחלט היווה הכנסה נוספת למשפחה וסייע בשנותיהם הראשונות בארץ. לא היו רבים בשיכוני המזרח בראשל"צ שלא צולמו ע"י עקיבא בסופי שבוע בגן הציבורי, או בביתם או סתם ברחוב.  עד היום, כ-50 שנה "אחרי" ישנם אנשים בראשל"צ שזוכרים אותי כ " אהה.. אתה הבן של הצלם ?"

מסתבר, שאהבת הצילום, הינו דבר העובר בתורשה.     שמואל, שחדל לעסוק בצילום כשעלה ארצה, העביר את חיבתו למקצוע לביתו בלה, שבעבר, תמיד היתה בידה מצלמה, ובעזרתה היא הקפידה לתעד אירועים וטיולים. כיום, בנה יובל דקס, בוגר "בצלאל" במגמת צילום, שצילומיו  מסין פורסמו ב"טבע הדברים" , בטלויזיה ולאחרונה מוצגות עבודותיו בבית "דניאל" ברח' בני דן 62 בתל אביב .

יהושע, העביר את אהבתו לצילום לבנו צביקה, אשר עסוק בשנים האחרונות בכל פורום צילום אפשרי,  מצלם תמונות אמנותיות, ועיניו נוצצות עם כל "יצירה" שהוא מגלה. צביקה אף עומד בראש פורום הצילום באתר זה.  צביקה העביר את אהבתו הנ"ל לבתו  אביטל, אשר מפתיעה בצילומיה.

ולגבי עקיבא....  ובכן... ברוך (אנוכי) נהנה לראות צילום טוב.

 

 

 

 

 

 

 

ומה בגלריה ?

הגלריה מכילה תמונות שצולמו על ידכם, אותם הינכם מעוניינים להציג ואולי לפתוח לדיון או לקבלת חוות דעת של חברים , כמו כן לקבל עליהם דרוג ( 1 עד 5 כוכבים, מהחברים האחרים.

כיצד זה עובד ?

לאחר שלחצת על "כניסה" בתחתית דף זה, תעבור לדף הראשי של הגלריה. כמשתמש חדש, דבר ראשון עליך להירשם ולקבוע עבור עצמך סיסמא ( רשום אותה בצד). שם משתמש וסיסמא זו זהים לאלו שהינך משתמש בהם בפורום, ואם כבר נרשמת בעבר  לחץ בדף הכניסה על ה  @ (או צלמית הבית)  שיאפשר לך תפריט כניסה  ( ומאוחר יותר להעלאת תמונות)

בדף הכניסה. תוכל לבחור בשפה הנוחה לך ( עפ"י הדגלים)  או בלחצה על "בחר שפה" בתחתית הדף.

כאן תוכל להעלות  תמונות לאלבומים הציבוריים ( עפ"י החוקים המוצויינים בהמשך) או /ו  לדפדף באלבומים השונים, להכנס לכל תמונה בנפרד, לדרג התמונות, לכתוב את הערותיך לגבי התמונה וכו'..   ניתן ומומלץ כמובן לפתוח דיון בפורום הצילום , כאשר יש דברים שלדעתך  שווים יותר מאשר רק התייחסות בסיסית בתחתית התמונה עצמה.

 

תקנון הגלריה

1. כל אורח יכול לראות את כל התמונות המוצגות

2.  רק משתתפים רשומים ( תהליך הרישום כאן באתר פשוט ומהיר) יכולים להעלות תמונות לאלבומים השונים.

3. כל האלבומים הינם פומביים. אין להעלות אלבומים פרטיים.

4. גודל מירבי לתמונה לא יעלה על :  250KB

5. כמות התמונות המירבית  לכל משתמש לא תעלה על : 36 תמונות.

6. מעוניין בפתיחת אלבום ציבורי נוסף, או קטגוריה חדשה ?? פנה למנהל הגלריה  : ברוך קרוטמן   או השאר הודעה  בפורום הצילום

לתשומת לבכם : גלריה זו הינה חדשה ואנו מודעים לאפשרות של תקלות ותסכולים. אנא, העזרו בסבלנות, הודיעו לי על כל תקלה או הצעה, ואני אשתדל להיענות ולטפל בפניות  אלו.

כניסה לגלריה  עבור לפורום

חזרה לדף הבית

דף זה עודכן לאחרונה 25/06/05  ע"י ברוך קרוטמן